EMLAK ARA
Bayram Erbaş Emlak Ofisi | Didimde satılık Gayrimenkuller

10 NİSAN DİDİM HABERLERİ

10 NİSAN DİDİM HABERLERİ
10
Nisan
10 NİSAN DİDİM HABERLERİ

Aydının Didim ilçesinde etkili olan Nisan yağmurları yaşamı olumsuz etkiledi.

 

Aydının Didim ilçesinde etkili olan Nisan yağmurları yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağmur nedeniyle bulvar ve caddeler sular altında kaldı, rögarlar taştı.

Didim'de beklenen Nisan yağmurları ilçede yaşamı olumsuz etkiledi. Etkili olan yağışlar doluyla karışık yağarken yaklaşık 15 dakika etkili olan yağışlar ilçede günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışlar sebebiyle bulvar ve caddeler sular altında kaldı; rögar kapakları taştı. Yağmuru hazırlıksız yakalananlar ıslanmaktan kurtulamazken, yağış nedeniyle ilçe genelinde trafik akışı zorlandı. Yağışların ilçe genelinde aralıklarla devam edileceği öğrenildi.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Çileği meslek edindi

 

Aydın’ın Didim ilçesinde 16 yıldır organik çilek üreten Ali Olgun, doğal ürünlerin pazarda daha çok ilgi gördüğünü belirtti.
Didim’in Akköy Mahallesinde 16 yıldır çilek ürettiğini belirten çiftçi Ali Olgun, hayvan gübresi kullanarak organik çilek ürettiğini ifade etti. Didim Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi tarafından “Meslek Edindirme Programları” kapsamın da Usta Öğretici Hüseyin Çetinkaya (Bahçe Ziraatı) eşliğin de 2003 baharın da Akköy de başlatılan “Zirai Mücadele” kursunu başarıyla tamamlayan 21 kursiyerden biri olduğunu kaydeden çiftçi Ali Olgun, dönemin Kaymakamı Abdurrahman Koçoğlu ve İlçe Tarım Müdürü İsmail Efe’nin teşvikiyle Didim Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan faizsiz kredi alarak çilek üretimine başladığını belirtti.
Çilek üreticiliğini meslek edindiğini ifade eden çiftçi Ali Olgun, 10 dönümlük örtü altında çilek ürettiğini belirterek, gerek Akköy yolu üzerinde çilek tarlasının önünde kurduğu tezgahta gerekse Didim semt pazarların da turfanda çileğin vatandaşlarca yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekledi. 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________